آموزش نصب برچسب

آموزش نصب برچسب

 

مراحل نصب برچسب دیواری:

 

• ابتدا سطح مورد نظر را کاملاً تمیز کنید.

• محل چسباندن استیکرها را مشخص نمایید.

• استیکرهای پی وی سی را از قسمت شطرنجی پشت با یک کاردک و یا یک کارت اعتباری آنقدر بکشید تا کاملاً حباب های بین سه لایه از بین برود و طرح کاملاً به سلفون شفاف روی کار بچسبد.

• کاغذ شطرنجی را به آرامی از پشت طرح جدا نمایید.

• سلفون شفاف همراه با طرح که پشت آن چسبیده را به آرامی روی سطح بچسبانید و با کاردک طرح را فیکس کنید تا این بار طرح پشت سلفون روی سطح بچسبد.

• سلفون شفاف را به آرامی با زاویه ۱۸۰ درجه نسبت به دیوار یا سطح از روی طرح بردارید.

• برای طرح های ساده استیکر و همچنین جنس چرم یا جیر دیگر نیازی به سلفون روی کار برای انتقال طرح نیست، به سادگی و با توجه به الگوی داخل پکیج ابتدا محل مورد نظر برای چسباندن را مشخص نمایید.

• لبه برچسب مورد نظر را از کاغذ پشت آن با ناخن بلند کنید و در محل مشخص شده بچسبانید.

• اگر اولین تکه را نسبت به الگوی داده شده درست بچسبانید بقیه تکه ها کاملاً صحیح پشت هم چسبانده خواهند شد.

• اگر رنگ دیوار یا سطح مورد نظر از سلامت خوبی برخوردار است می توانید برای چسباندن استیکرهای پی وی سی سطح زیرین را با آب پاش خیس کنید و به راحتی استیکرتان را بچسبانید، حتی اگر اشتباه هم چسبانده باشید با این ترفند چسباندن شما می توانید قبل از خشک شدن پشت کار، استیکر را به راحتی و بدون آسیب بکنید و دوباره بچسبانید.

• در انتهای مراحل، چه در روش استفاده از سلفون نصب و چه در روش استفاده از آب (پس از خشک شدن کامل سطح زیرین) درصورتی که حبابی زیر استیکر مانده و با کشیدن کاردک از بین نمی رود، روی آن را با سوزن سوراخ ریزی ایجاد کنید و مجدد روی طرح را با کاردک بکشید تا هوای زیرین تخلیه شود.

• پس از اتمام کار، در صورت کثیف شدن روی استیکر و یا باقی ماندن رزین چسب روی طرح، برای تمیز کردن کار، با یک پنبه آغشته به استون روی طرح کاملاً پاک خواهد شد.

 

برای کندن استیکر از روی سطح، از دو روش می توانید استفاده نمایید:

 

۱) گوشه استیکر را با ناخن بلند کنید و کم کم کل کار را بکنید.

۲) قبل از کندن، روی کار را سشوار با گرمای پایین بگیرید، چسب زیرین نرم می شود و باید بلافاصله استیکر را بکنید، چون در صورت مکث دوباره سرد و سخت شده و به حالت اول برمی گردد

 

روش نصب به اختصار  :

با سلام خدمت دوستان عزیز 

آموزشی مفید و مختصر برای دوستان قرار داده می شود تا با نحوه کلی چسباندن استیکرهای کویین وال آشنا شوند.

لازم به ذکر است این آموزش در مورد استیکرهای یک تیکه می باشد . در مورد استیکرهای چند تکه هم شما می توانید همین روش را به کار ببرید .

 

قبل از نصب حتما محل مورد نظر را تمیز نموده و مطمئن شوید گرد و غبار یا چربی (در آشپزخانه) روی سطح مورد نظر نیست

 

1- در شروع کار شما ابتدا قسمت بالایی و میانی طرح را با تکه چسب (ترجیحا چسب کاغذی) به دیوار ضمن مشاهده صاف بودن طرح میچسبانید

2- در این قسمت شما همزمان با کندن کاغذ زیری طرح بر روی خود طرح با استفاده از یک کارتک (مثل کارت عابر بانک) می کشید که هیچ هوایی زیر استیکر نماند

3- پس از آن کندن کامل کاغذ بار دیگر با کارت خود روی طرح بکشید تا از چسبیده شدن کامل طرح روی سطح مورد نظر مطمئن شوید.

4- مرحله آخر ، جدا کردن لایه شفاف سلفونی روی طرح می باشد. شما باید این لایه را به آرامی و با زاویه ی 180 درجه ای نسبت به سطح مورد نظر خود به سمت پایین از سطح جدا کنید. دقت نمایید این کار کمی وقت گیر است و باید با دقت انجام شود.